Seizoen voor enkele bijna ten einde, enkele ook niet
vrijdag 27 juni 2008 07:01

Voor enkele zwemmers onder ons is tegen het einde van deze week het zwemseizoen 2007/2008 ten einde, na de zomervakantie zullen zij starten met het seizoen 2008/2009. Andere onder ons zullen gedurende de zomer langs de waterkant genieten van de zon (althans daar ga ik vanuit), namelijk open water zwemmen.
Het was me een seizoen! Allereerst natuurlijk de fantastische score in de C-competitie, een 12de plek! Mede als de resultaten tijdens de Swimmeet Maastricht, het internationale toernooi te Antwerpen, Pinkstertoernooi van WZ&PC, Paastoernooi in Haarlem. Laten we met ze allen hopen dat deze toernooien aankomend zwemseizoen weer zullen worden deelgenomen door OEZA, en dan natuurlijk met super veel aanmeldingen!
En dan niet te vergeten, de Nederlandse kampioenschappen. Op dit gebied een uniek seizoen voor OEZA geweest, we hebben als club veel zwemmers kunnen aanmelden voor deze kampioenschappen. Allereerst natuurlijk multi talent, Jorrick Druyven. Die zowel tijdens het NJK in Terneuzen als Drachten zijn visite kaartje heeft afgegeven. Misschien kan dit visite kaartje wel in de vorm van een bronzen medaille worden opgevat tijdens de Nederlandse Junioren kampioenschappen. Dan Irene Teufer, die heeft deelnomen aan het NJK te Terneuzen, en helaas vanwege een blessure dit jaar het NJK te Drachten heeft moeten overslaan. Gevolgd door Lisa Koster, die het hele seizoen in top vorm lijkt, en een medaille pakt tijdens de laatste Nederlandse Junioren kampioenschappen te Drachten. Ook Brende Zwarthoed mag trots zijn op haar deelname aan het NJK te Drachten, we wachten af wat dit aanstormend talent volgend seizoen zal laten zien.
Dan Danielle de Groot, zij mocht in het thuisbad van Pieter van den Hoogeband, waar ook het EK 2008 werd gezwommen, zwemmen! Voor haar stond het Nederlands kampioenschap in dit zwembad op het programma. Hier mocht zij de afstanden de 100 m. evenals de 200 m. vrije slag zwemmen. Om dit rijtje compleet te maken, plaatste zij zich ook voor de Nederlandse Sprint kampioenschappen, namelijk op de afstand de 50 m. vrije slag. Deze afstand plaatste Lisa Koster zich ook. Dit jaar mochten ook nog de estafette-dames, Lidewij Vink, Nicole Palmboom, Lisa Koster en Danielle de Groot van OEZA naar het NK sprint, waar ze knap 21ste van Nederland werden.
Natuurlijk zijn dit niet de enige prestaties, wat te denken van van de Speedo wedstijden. En de A-kringkampioenschappen, de Zaanse Sprintkampioenschappen, waar de familie Crok maar liefst 15 maal een top 3 weet te behalen.
Misschien is het wel teveel om op te noemen, en feliciteer daarom via deze weg iedereen met zijn individuele prestaties. En hoop dat we tijdens het seizoen 2008/2009 iedereen kunnen begroeten tijdens de competitie wedstrijden, en veel aanmeldingen zullen zien tijdens de andere wedstrijden.
Ik, Pascal Palmboom, heb qua prestaties geen hoogstandjes kunnen laten zien. Dit mede door de geconstateerde ziekte van Pfeiffer, en kort geleden een operatie aan mijn ontstoken blinde darm. Echter heb ik niet stil gezeten, heb de website zoveel mogelijk up to date proberen te houden, en ben voorzitter van Jeugdraad van OEZA geworden.
Ik ga ook met vakantie, daarom zal de rust wederkeren op de website, misschien nog enkele berichten naar aanleiding van het open water zwemmen. Of andere opvallende berichten, die niet op de website mogen ontbreken.
Rest mij nog alle open water zwemmers succes te wensen tijdens alle wedstrijden door Nederland heen. En speciaal, Paul Oudendijk succes te wensen met de oversteek over het IJsselmeer.
Iedereen een fijne vakantie! We zien mekaar weer tijdens het trainingskamp!! En rust goed uit in de vakantie, voor volgend seizoen staan nu alweer unieke toernooien en evenementen gepland.
Een zwemgroet,
Pascal Palmboom
Voorzitter Jeugdraad, mede als Webmaster website OEZA, afdeling Wedstijdzwemmen
